KONST / Litografier / Färglitografi 13557108
nr 1355 7108
Einar Jolin
(1890-1976), Sverige
Färglitografi, Stilleben med frukter. Signerad, numrerad 103/360. Motivet: 45x55 cm
Kondition: skadat glas
Einar Jolin, född 1890 i Stockholm, död 1976. Svensk målare.
Utrop:
800 kr
Såld:
600 kr
måndag 19 oktober 2020
kl 20:13:08
9/10 21:33:53
500 kr
19/10 19:44:14
19 okt